15. října 2018

Centrum celoživotního vzdělávání a Ústřední knihovna Univerzity Karlovy

pořádá v termínech 15. 10., 19. 11. a 10. 12. 2018

školení práce se systémem Turnitin.

Tato aplikace pro elektronické odevzdávání a hodnocení obsahu seminárních a závěrečných prací slouží na předních světových univerzitách k poskytování zpětné vazby studentům, výcviku akademického psaní a prevenci plagiátorství. Aplikace Turnitin umožňuje velmi jednoduše porovnávat obsah akademických prací s velkou databází dokumentů zahrnujících kromě volně dostupných webů také licencované zdroje a repozitáře závěrečných prací.

Školení se zaměřuje nejen na základní ovládání aplikace, jejíž prvotní nasazení do výuky je možné již po několika desítkách minut, ale pracuje také s pedagogickými aspekty hodnocení prací v Turnitinu a dosavadními zkušenostmi s tímto systémem na Univerzitě Karlově, kde je aplikace v tomto akademickém roce pilotně používána.

V případě zájmu o praktické vyzkoušení aplikace přímo v průběhu semináře je možné si přinést svůj vlastní notebook nebo tablet, pro základní seznámení to však není nezbytné. Zařízení musí mít zajištěno bezdrátový přístup k Internetu, např. prostřednictvím sítě Eduroam nebo vlastního mobilního připojení. Pro přihlášení do aplikace jsou potřebné přístupové údaje do CAS.

Přihlášení na jednotlivá školení probíhají elektronicky prostřednictvím registračního formuláře.

Odkazy:

Školení budou uskutečněna v budově Karolina, v Zelené posluchárně.

Těšíme se na setkání.

Váš názor